Skip to main content

Viswaterbeheer SVBD Update, van de visstand bemonstering Boonerlucht in Maassluis.

Even geen tijd gehad en niet meer aan gedacht maar zeker niet vergeten. Even een update over de uitgevoerde bemonstering zoals in het magazine is vermeld. Wij, SVBD hebben in samenwerking met de viswaterbeheerder Niels Houben van de federatie SZWN op 8 november 2023 een visstandbemonstering gedaan op de Boonerlucht in Maassluis.

Op de plas is aan vis dat bemonsterd werd ons bevestigd, wat wij verwacht hadden aan de hand van de vangstregistratie. Alleen de aantallen Brasem lag ver (VER) boven de verwachting. Het visbestand op de Boonerlucht bestaat een groot soorten bestand die ruim voldoet aan de biodiversiteit (15) en in jaartallen opbouw van kleine naar groot.

In december 2023 is het Delftse Hout nog aan de beurt, alwaar de verwachting net als in Maassluis hoog ligt. Deze rapporten kunnen in het voorjaar en bij pech in de lente op onze SVBD website bekeken en gedownload worden. SVN en de vrijwilligers bedankt en we zien jullie graag weer in december op het Delftse Hout.