Skip to main content

SVBD Visbeheer voor de snoekenpaai-plaatsen.

Vissen voor de snoekenpaai-plaatsen van start.

Kan een afbeelding zijn van 1 persoon

Afgelopen zaterdag 3 februari 2024 zijn we met 11 enthousiaste vrijwilligers van onze SVBD roofvisgroep op pad gegaan in de Zuidpolder van Delfgauw om paairijpe snoeken te vangen voor de vispaaiplaats (VPP) Ackerdijkse Bos.

Vorig jaar kon deze paaiplaats helaas niet ingezet worden omdat er moest worden gebaggerd. Dat heeft het Hoogheemraadschap vorig najaar verzorgd. Het doel was weer om 3 a 4 vrouwtjes en 5 mannetjes te vangen in hetzelfde peilgebied.

Er kwamen tijdens deze sessie vooral vrouwtjes (4) op de kant, die samen met 1 mannetje weer zijn uitgezet. Op 11 februari gaan we opnieuw op pad om de overige 4 mannetjes proberen te vangen. En later deze maand is de VPP De 7 Gaten (De Lier) aan de beurt.

Voor de 3e snoekenpaaiplaats in ons gebied, Oranjekanaal Hoek van Holland, is besloten om opnieuw geen snoeken te vangen, omdat daar de afgelopen jaren al voldoende snoeken zelf de paaiplaats zijn ingetrokken via de vistrap.

SVBD Roofviscommissie