Skip to main content

Rode Kreeftonderzoek 2023

Rode Kreeft
Rode kreeft onderzoek

Voortzetting kreeften onderzoek Vlaardingen 2023.Sportvissers opgelet vrijdag 13 januari 2023 start men van het HHD en het ATKB en Wilkin de Boer opnieuw met het kreeften onderzoek in de Westwijk van Vlaardingen.Waarom zo vroeg in het seizoen; wij hebben aan het HHD voorgelegd of men rekening wilde houden het de sportvisserij dit omdat veel sportvissers van Vlaardingen in de zomervakantie graag op de Fortuna twee vissen.Voor de roofvisserij heeft men de volgende aanpassing gemaakt; er worden minder fuiken geplaatst en deze komen aan de kant te staan waar door overtollig riet niet gevist kan worden. Daarnaast doet men de fuiken boven water aan elkaar verbinden met een rood-wit lint zodat men goed kan zien waar de fuiken staan en waar men wel een plug/ lepel/ shad enz. kan uitgooien.Dan doet men op verzoek van de SVBD het paaigebied in rondom west meenemen in het onderzoek en heeft men het project uitgebreid naar de Poeldijkse wetering.De Poeldijkse wetering is het gedeelte viswater wat loopt vanaf de Tankval tot aan de surfplas.Wij willen alle waarschuwen dat er meer gecontroleerd gaat worden dus laat de fuiken c.q. kreeftenkorven staan, wordt u gepakt met een fuik of kreeften korf bent u voor de wet aan het stropen.Voor sportvissers hoeft dit geen uitleg.Voor bewoners die niet op de hoogte zijn, laat ze alstublieft staan scheelt een boete!!.Het viswaterbeheer. CVT

Kreeftenonderzoek. Update april 2023Vanaf deze week start het ATKB en het HHD weer met het tweede deel afvissen kreeften 2023 in de Westwijk Vlaardingen en het Zegwaard-plasje te Delft.Hoewel in deze wateren zeer veel kreeft is afgevist gaat men in het beging van deze lente proberen het bestand verder te decimeren.De organisaties starten op verzoek van de vereniging vroeger dan vorig jaar, het onderzoek is zo voor de zomer klaar en hebben wij voor de vakantie weer vrij toegang tot deze wateren.Net als vorig jaar vragen wij de sportvisser op te letten bij het vissen en laat de kreeftenkorven staan !Deze zijn duidelijk en goed aangegeven, ziet u mensen korven lichten of meenemen, gaat u dan hier niet zelf achteraan, maar bel het waterschap of stuur een email naar de vereniging.