Skip to main content

Vuilruim en dregdag Vlaardingen.

Vuilruim- en dregdag Vlaardingen.

Op 23 november 2024 werd er een vuilruim / dregdag in de gemeente Vlaardingen georganiseerd. Zaterdagochtend om 08.00 uur stonden er 6 vrijwilligers bij me op de stoep en na he bespreken van de plannen en een bakje koffie gingen we aan de slag.

Nu was het buiten niet echt aangenaam, om maar te zeggen gewoon echt behoorlijk koud met gevoels temperatuur rond de nul graden, en dan met regen in de lucht en met een touw in handen wat uit de sloot komt( dreggen) is dan gewoon niet prettig.

SVBD afdeling Vlaardingen

We zijn gestart,bij zoals wij dit noemen Fortuna 2, in de hoek bij de overloopkom en zo verder richting Westwijk. Ik moet zeggen dat er behoorlijk veel takken uit de sloten zijn gehaald met dreggen en wat andere troep maar uiteindelijk maar 1 fiets, dat is wel eens anders geweest. Ook geen gekke dingen zoals een kluis wat in het verleden nog wel eens gebeurden, of hele verkeersborden of winkelwagens.

Wat ook goed te merken is dat er statiegeld zit op de flesjes en blikjes zit, want er was echt aanzienlijk minder vuil langs de singels te vinden. Uiteindelijk zijn we ondanks de niet echt grote groep best ver gekomen en hebben we 5 sloten opgeschoond waaronder 2 grote sloten.

En dan te bedenken dat alleen de west/zuidwijk alleen al uit 10 singels bestaat en dan nog de overige wijken waar we als vereniging volop water hebben.

W kunnen dus best wel wat meer vrijwilligers kunnen gebruiken. Ik wil hierbij dan ook de 6 vrijwilligers hartelijk bedanken voor hun geweldige inzet zeker gezien het weer.

En wat absoluut niet vergeten mag worden, is dat alle vrijwilligers niet uit Vlaardingen kwamen? !/!

Dus leden van SVBD en zeker die uit Vlaardingen geef he volgende keer ook gewoon eens op en kom meehelpen in plaats van klagen over van alles en nog wat!

MVG, Marcel van der Ham