Skip to main content

Verslag Karperdag van 2 september 2023 op de Berenkuil te Putten/Nijkerk.

Verslag Karperdag 2 september 2023 op de Berenkuil te Putten/Nijkerk.

Op zaterdag 2 september stonden om 8 uur, 15 mannen klaar om een wedstrijdje te vissen in de Bearlake te Putten. Voor sommigen misschien ook wel algemeen beter bekend als commercial Snakelake.

Om 8 uur werd er geloot en na het inleggeld betaald te hebben, kon een ieder naar zijn stek. Daar werd begonnen met het opbouwen. Om half 10 klonk het startsignaal en na 1 minuut wist onze oudste deelnemer (86 jaar) Willem van Dongen al een karper te haken en te landen. Al snel volgden op de andere stekken de eerste vangsten. Er mocht met de feederhengel en de vaste stok gevist worden. De meeste deelnemers visten met de pellets, die ter plaatse gekocht konden worden. Marcel Bakker, mede organisator van deze dag, had ze al snel op zijn stek en wist de ene karper na de andere te vangen. Ook bij Ed Stoop, wie kent hem niet, ging het voortvarend. Hij ving een mooie graskarper, die meetelde met een gewicht van 6 kilo. Daarna werd de vis direct weer terug gezet.

Om half 1 klonk wederom de toeter en hadden we tijd voor een boterham en een kopje koffie. Inmiddels hadden de wolken plaatsgemaakt voor de zon en werd het echt warm. Om 1 uur volgde de tweede sessie van 3 uur en al snel bleek, dat de karper het met al die zonneschijn snel voor gezien hield. Waar ’s morgens volop vis werd gevangen, was het ’s middags een stuk minder. Op andere stekken ging het ’s middags ineens lopen. Ja, het blijft immers vissen.

Om 4 uur klonk het eindsignaal en werd de vis door de eigenaar van de Berenkuil op professionele wijze snel en vakkundig gewogen. De uitslag werd direct ingevoerd in de computer en om 5 uur kon de prijsuitreiking plaatsvinden.  De nummers 1,2 en 3 kregen een bekertje en een klein bedrag, dat betaald werd uit het inleggeld. De winnaar was Marcel Bakker met 39,21 kg. Tweede werd Ed Stoop met 35,87 kg en derde Rob v.d. Plas met 34,98 kg.

Na de prijsuitreiking werd de dag afgesloten met een gezellige barbecue. Ed v.d. Vegt ontpopte zich als een ware kok en voorzag ons van lekker eten. Deze barbecue werd volledig gesponsord door de SVBD. Ontzettend bedankt hiervoor. Zo rond 6 uur gingen de meeste deelnemers weer naar huis, want de rit naar huis duurde al gauw zo’n 1 ½ uur. We hebben ontzettend genoten en extra dank gaat uit naar Marcel Bakker (medeorganisator), de eigenaar van de Berenkuil en de SVBD die deze dag mogelijk hebben gemaakt. We komen volgend jaar zeker weer terug.

Einduitslag:


NaamGewicht (gram)
    1Marcel Bakker  39.210
    2Ed Stoop  35.870                     
    3Rob v.d. Plas  34.980
    4Willem Bakhuizen  29.040
    5Ed Kroes  23.860
    6 Theo de Lange  16.070
    7John v.d. Meer  15.320
    8Leo v.d. Ende  14.670
    9Ed v.d. Vegt  13.360
  10Koos de Boer  12.310
  11Leen Quak  10.650
  12Carel de Bruijn  10.010
  13Willem van Dongen    7.760
  14Aad Berger    5.200
  15Tulo Niet gewogen

Totaal268.310

Met vriendelijke groet Theo de Lange.