Skip to main content

Extra wedstrijden 2018

Uitslag Sinterklaaswedstrijd 2018

UitslagNaam koppelGewicht.(gr)
01G. de Jong en H. Koppe019.370
02J. Verheij en H. van der Lugt017.360
03N. van der Meer en D. van der Ende015.370
04R. van der Hoeven en N. Langendoen014.290
05D. en J. de lange012.930
06A. Smit en H. Endhoven010.860
07T. de Lange en L. van der Ende009.830
08R. Jongenotter en H. Bijl008.690
09I. v.d. Hoeven en Maarten008.230
10R. Kaffa en H. van der Ende008.150
11J. Boonstra en P. van Rijn007.310
12L. Quak en N. de vries005.340
13A. van der Kaay en W. Thoen005.240
14W. Houweling en L. de Bruijn004.300
15J. Oversloot en broer003.790
16W. van Dongen en F. van der Hoek003.370
17B. en L. van Os001.890
Totaal156.290

Uitslag Uitgaansdag 3 Nieuwkoopse Plassen

UitslagNaam Koppelgewicht
1A. en C. van der Wilk067.480
2H. Endhoven en R. Jongeotter049.000
3H. en P. van Nieuwkerk029.800
4D.J. Wilhelm en T. de Lange022.580
5E. van der Wilk en R. Boeters012.490
6F. Harland en J. de Lange010.250
7W. Thoen en A. van der Kaay007.450
8P. van Rijn en J. Boonstra000.000
Totaal199.050

Verslag Uitgaansdag Langeraar 2

Op donderdag 9 augustus stonden we weer klaar om de te gaan vissen op de Langeraarse Plassen. Het weer was nog mooi, maar de onweersbuien van dinsdag- op woensdagnacht hadden een einde gemaakt aan de lange reeks van dagen met extreem hoge temperaturen en droogte. Toch lag de plas er mooi bij. Een mooi kabbeltje op het water en een heerlijk zonnetje. De aanwezige bewolking was nog dun en volgens de berichten zou het pas in de middag zeer slecht weer worden. Nu maar hopen, dat dit weerbericht juist was.

Om 6 uur gingen we het water op om een goede stek te vinden. De wind kwam nog uit het oosten, maar op zo’n plas kan de wind zo gaan draaien, dat je het ene moment de wind in de rug hebt en een half uur later recht in je gezicht. De vis had ook duidelijk last gehad van de warmte en de vangsten kwamen langzaam op gang. Eerst wat kleine vis, maar daarna kwamen de brasems langzaam op de voerplekken. Veel lijnzwemmers gaven aan dat de vis er wel was, maar nog niet van plan was om te gaan azen. Bij Wim Thoen kwamen ze als eerste op de voerplek aan, maar Wim verspeelde de ene brasem na de andere. De vis had het aas wel gepakt, maar de haak zat steeds helemaal voor in de bek. Jelle Boonstra wist ook een paar mooie brasems te vangen. Bij Theo de Lange en Leo v.d. Ende, de winnaars van de vorige uitgaansdag, wilden het helemaal niet lukken. Na 3 uur vissen slechts 19 kleine visjes en 1 brasem. Geleidelijk begon de bewolking toe te nemen en stak er, onder invloed van een regenbui, een harde wind op, die recht in het gezicht Theo en Leo stond. De golven sloegen net niet in de boot, maar het scheelde weinig. Het zien van een aanbeet werd daardoor steeds moeilijker, maar door regelmatig de hengel op te halen, bleek de vis wel aanwezig te zijn. Ze hingen spontaan aan de haak of het aas was volledig verdwenen. Rond 2 uur begon het te regenen. Eerst een paar druppels, maar vervolgens steeds harder. De wind ging weer draaien, maar werd wel minder hard. Daardoor werden de aanbeten weer beter zichtbaar en bleek de brasem gearriveerd te zijn. In het laatste uur wisten Theo en Leo nog een aantal grote brasems te vangen. Dit leverde hen uiteindelijk weer de eindoverwin-ning op. Om 3 uur werd er gestopt met vissen en gingen Wim Thoen en Willem Middeldorp langs bij de boten om de vis te wegen. Het lijkt zo vanzelfsprekend, dat deze mannen dit altijd maar doen, maar zonder deze mannen wordt het wegen een probleem. Beide mannen enorm bedankt. Zeker gezien het feit, dat de regen inmiddels met bakken uit de lucht kwam.

Om 4 uur zaten we weer bij Lek in de loods om de uitslag op te maken. Onder het genot van een drankje een en na de ervaringen van die dag met elkaar gedeeld te hebben, maakte Theo de Lange de uitslag bekend. De trofeeën werden beschikbaar gesteld door beschikbaar gesteld door Kubo kassenbouw waarvoor onze hartelijke dank.

UitslagNaam Koppelgewicht
1T. de Lange en L. van der Ende016.200
2W. Thoen en W. Middendorp010.850
3J. Boonstra alleen008.600
035.650

Verslag Uitgaansdag Langeraar 1

Op donderdag 5 juli stonden slechts 10 mensen klaar om deze dag te gaan vissen op de Langeraarse Plassen. Een prachtig gebied met tegenwoordig weer een behoorlijk bestand aan brasem. Het weer was de afgelopen weken al schitterend geweest en dan hoop je altijd, dat je op zo’n uitgaansdag ook getrakteerd wordt op mooi weer. Gelukkig was dat ook zo. ’s Morgens om 6 uur in je T-shirt het water op. Dat is iets wat je niet elk jaar meemaakt.Om 6 uur, nadat we bij Lek eerst van een lekker bakje koffie hadden genoten, ging de 5 boten het water op. Op zoek naar de juiste stek voor die dag. Al snel bleek, dat de kleine vis volop aanwezig was en van de maden en wormen weinig heel liet. Maar we kwamen voor die grote brasems, want zwemmen er echt.  In de loop van de ochtend werden de eerste brasems gemeld en het wordt voor sommige koppels een mooie dag. Wim Thoen had besloten om met de vaste stok te vissen en die heeft zich niet verveeld. Ruim 100 kleine visjes vonden hun weg naar het leefnet. Goed voor een gewicht van ruim 8 kilo. Bij Leo v.d. Ende en Theo de Lange ging het goed. Al snel wisten zij een drietal grote brasems te vangen, maar daarna was het ook daar volop kleine vissen. Hele wormen werden binnen korte tijd verslonden door de kleine vis. In de loop van de middag kwamen de brasems terug en werden er nog mooie vangsten gedaan. Om 3 uur was de wedstrijd voorbij en werden de vangsten door Wim Thoen en Willem Middeldorp gewogen. Zij voeren bij de boten langs en aldaar werd de vis gewogen. Beide mannen hartelijk dank hiervoor. Om 4 uur zate we weer bij Lek in de loods en kon de einduitslag worden opgemaakt onder het genot van een drankje. De bekers voor deze wedstrijd werden beschikbaar gesteld door de vereniging. Op donderdag 9 augustus zal de tweede uitgaansdag weer in Langeraar plaatsvinden.

UitslagNaam Koppelgewicht
1T. de Lange en L. van der Ende027.680
2W. Thoen en W. Middendorp013.740
3H. Endhoven en H. Bijl013.225
4H. van Nieuwkerk en A. vd Bos009.030
5P. van Rijn en J. Boonstra006.200
069.875

Verslag koppelwedstrijd om de Ary Barendrechttrofee.

Op zondag 10 juni verschenen 7 koppels aan de waterkant van de Wollebrand Het loten was al om 5.00 uur i.v.m. eventuele recreatievissers. Ondanks dat zo’n wedstrijd officieel is aangevraagd bij de Sportvisserijbelangen Delfland (SVBD), zijn er altijd vissers die zich hier niets van aantrekken en gewoon gaan vissen. Theo en Jellie de Lange hadden zaterdagavond het parcours al uitgezet en op diverse plaatsen pamfletten opgehangen. Zo moest iedereen wel weten dat hier de wedstrijd om de Ary Barendrechttrofee zou worden gevist. Om 6 uur klonk het beginsignaal en werden de voerplekken aangelegd. Er werd zowel met de vaste stok als de feederhengel gevist. Het was heerlijk weer; een lekker zonnetje met een matige wind die niet precies wist uit welke hoek hij moest komen. De Wollebrand leek even wel het Plasje van alle Winden. Al snel kwamen de eerste kleine visjes boven water, maar op de grote vissen moest wel even worden gewacht. Uiteindelijk kwamen de grote brasems en giebels op de voerplek en werd er op diverse plekken een mooi net vis gevangen. Om 14.00 uur klonk het eindsignaal en werd de vis gewogen met dank aan John de Lange en Henk van de Ende. Rond 15.00 uur kon de uitslag worden bekend gemaakt. John had voor een hapje en drankje gezorgd, zodat het heerlijk vertoeven was in de Wollebrand. Winnaar van deze editie werden André Smit, ook al de winnaar van vorig jaar maar toen met een andere maat, en Paul Greeve met ruim 31 kilo vis. Zij ontvingen uit handen van Ary de wisseltrofee en van Theo namens de SVBD de beker voor de eerste prijs. Tweede werden Aad van der Stap en Rob Boeters met ruim 11 kilo en derde Wim en Tim de Kok met bijna 11 kilo. We konden terug zien op een mooie dag met terechte winnaars. Volgend jaar wat meer koppels zou welkom zijn.

UitslagNaam Koppelgewicht
1P. Greve en A. Smit31.140
2A. van der Stap en R. Boeters11.400
2Wim en Tim de Kok10.950
4J. de Lange en H. van der Ende10.290
5L. van der Ende en T. de Lange04.990
6A. Barendrecht en J. Van der Ende03.700
7J. Kester en D. Dokter03.200
75.470