Skip to main content

Extra wedstrijden 2015

Verslag Sinterklaaswedstrijd 2015.

Op zaterdag 5 december was de traditionele Sinterklaaswedstrijd. Voor de derde keer werd deze wedstrijd gehouden in Maassluis. Helaas was de vis in de Zuidvliet bij de parkeerplaats al verdwenen en dus moesten we uitwijken naar Zuidvliet bij de winkels, midden in het centrum, en een deel van de koppels werden in de Noordvliet geplaatst. Twee dagen voor de wedstrijd werd hier nog goed vis gevangen. Maar………., zoals een bekende kreet in de wedstrijdvisserij vaak te horen valt: “Vissen hebben staarten!!!” Bij de winkels werd er het eerste uur goed vis gevangen. Dikke blieken en voorns lieten zich van hun beste kant zien. Daarna vielen de vangsten compleet stil, met uitzondering van de kopnummers. In de Noordvliet was de vis volkomen verdwenen. Alleen kleine baarsjes en piepkleine voorntjes. Sommige koppels hadden meer dan 100 vissen, maar nog geen kilo aan gewicht. Tweeëntwintig koppels hadden zich ingeschreven en dat terwijl de eerste en de laatste prijs bestonden uit sinterklaaslekkernijen. Niks geen geldprijzen, voor een ieder bestond de prijs uit een Sint van chocolade, een banketstaaf, twee brokken speculaas en een zak kruidnoten. Per koppel slechts € 10,- inleggeld en iedereen prijs. Om 9 uur klonk het beginsignaal en al snel werden de eerste visjes gevangen. Na 4 uur vissen klonk het eindsignaal en kon de eindstand worden opgemaakt. Dankzij de goede zorgen van de voorzitter van de plaatselijke hengelsportvereniging Be Fair- de Hengelsporters, Dirk v.d. Heijde was het wegen snel klaar. Hij had het parcours uitgezet en nam de weging voor zijn rekening. Bedankt Dirk.

Rond half 2 kon onder het genot van een hapje en een drankje de prijsuitreiking plaatsvinden. Normaal gesproken doet Zwarte Piet dat, maar deze lag met 39 graden koorts op bed. Dat was ook niet zo vreemd, want het had de dagen voor de wedstrijd gestormd en kwam de regen met bakken uit de lucht. Daarom nam Theo de Lange de honneurs maar waar. Het winnende koppel, Danny v.d. Ende en Aad. V.d. Stap, wist 11.700 gram te vangen. John de Lange had voor de hapjes en drankjes gezorgd en zo kon de prijsuitreiking beginnen. Uiteraard hopen we volgend jaar weer op zo’n prachtig visevenement, maar denk er om 20 koppels is het maximum.

Einduitslag:

uitslagNaam koppelGewicht.(gr)
1-Danny v.d. Ende + Aad v.d. Stap11.700
2-Wim en Albert Houweling07.540
3-Rob v.d. Plas en Koos de Boer06.860
4-Gijs de Jong en Arie Willem v.d. Heuvel06.490
5-Ton Krouwel en Dirk v.d. Heijde06.380
6-Theo de Lange en Leo v.d. Ende04.520
7-René en Iwan v.d. Hoeven03.410
8-Ed v.d. Vegt en Leen Quak03.180
9-Joop Oversloot en Harry v.d. Berg03.080
10-Henk en Leen Nieuwkerk02.800
11-Nico de Vries en Loek de Bruin02.720
12-Arie Barendrecht en Riny Kaffa02.390
13-Gerrit van Lier en Martin v.d. Toren02.130
14-Ronald Jongenotter en Huub Bijl01.760
15-Nico v.d. Meer en Willem van Dongen01.740
16-Jelle Boonstra en Piet van Rijn01.520
17-Hans Endhoven en André Smit01.040
18-Henk Stegeman en René Habets00.720
19-Wim Thoen en Aad v.d. Kaay00.690
20-Aad v.d Wilk en Erik v.d. Wilk00.520
21-John de Lange en Henk v.d. Ende00.370
22-Peter Nieuwkerk en Cor00.000
Totaal70.190

Verslag uitgaansdag 3 Nieuwkoopse Plassen

Op Prinsjesdag was de traditionele uitgaansdag van de SVBD- afdeling de Hofvissers in Nieuwkoop.  Voor deze dag hadden zich 17 koppels aangemeld. Helaas meldden zich 4 koppels  af i.v.m. het te verwachten slechte weer. Er zouden zware buien gaan vallen met een windkracht 6 tot 7 uit het zuidwesten. Geen plezierig vooruitzicht, maar een beetje man maakt zich daar niet druk om.  Dan maar geen plekje op de grote plas, maar een stekkie achter de rietkraag. Het bestuur van de SVBD was deze keer goed vertegenwoordigd; Wim Bakhuizen, penningmeester, Hans Bakhuizen, ledenadministratie en wedstrijdzaken, Dirk-Johan Wilhelm, notulist vergaderingen Algemeen Bestuur en voorzitter van de Jeugdcommissie, Wim Thoen, algemeen bestuurslid en Federatieve zaken en ondergetekende. Om 7 uur vetrokken de koppels naar hun stek. De wind was nog niet hard en de regen liet lang op zich wachten, maar rond 13.00 uur trok de wind stevig aan en viel er nu en dan een buitje. Slechts 3 boten hadden de overtocht naar de grote plas gewaagd, de andere koppels hadden hun stekkie gevonden op de tweede plas. Door de harde wind was de beetregistratie niet altijd optimaal, maar de vis liet zich over het algemeen van zijn goede kant zien en dat maakt dan veel goed. Om 3 uur zat de wedstrijd er al weer op en konden de weegboten aan de slag. Wim Thoen, Ton Ten- Have en Aad Langerak en Peter de Vroome hadden de lastige taak om bij alle bootjes langs te gaan, maar zo als altijd kwam dat weer helemaal goed. Heren bedankt. Rond 16.30 uur kon de eindstand worden opgemaakt en de prijzen worden verdeeld. De sponsor voor deze wedstrijd was Bouwadviesbureau Wim Thoen. Wim, hartelijk dank voor de mooie prijzen.  Arie Barendrecht had voor de flessen wijn gezorgd,  zodat iedereen  rond 5 uur huiswaarts kon..

UitslagNaam Koppelgewicht
1W. Thoen en T. ten Have081.700
2R. Boeters en E. van de Wilk078.300
3A. Langerak en P. de Vroome051.600
4W. Middendorp en D.J. Wilhelm044.900
5H. Endhoven en H, Bijl024.900
6T. en J. de Lange015.110
7R. Habets en J. Nadorp013.100
8E. van der Vegt en L. Quak012.600
9E. Duyvesteijn en J. van der Hout012.410
10W. en H. Bakhuizen 010.900
11C. de Maa en R. Boeke010.200
11A. Barendrecht en J. van der Ende010.200
13J. Boonstra en P. van Rijn005,680
371.100

Verslag dagje karper- en steurvissen in ’t Mun.

Vorig jaar zijn we met 9 mensen voor het eerst een dag gaan karper vissen in de vijvers in ’t Mun te Appeltern (vlakbij Tiel) . Dit is zo goed bevallen, dat we ook dit jaar weer een dag hebben georgani-seerd. Op zaterdag 5 september gingen we met 11 personen op weg. Om 8 uur was iedereen aanwezig en kon het loten beginnen. Helaas waren de vijvers 6 en 7, waar alleen karpers zwemmen, al bezet, dus weken we uit naar vijver 8. Deze vijver kun je niet afhuren, dus deelden we de vijver met een aantal recreanten. Aan één zijde van de vijver de 11 vissers van de SVBD en aan de overzijde de recreanten. In het midden ligt een lijn met drijvende ballen, zodat we niet in elkaars viswater kwamen te zitten. Nu is het bekend bij de karper vissers, dat de kant waar de wind op staat veelal de meeste vis oplevert. Het gezegde luidt immers: “Wind op de kant, vis op het land”. Dolf (sorry ik weet zijn achternaam niet), was de gelukkige om het lotnummer te trekken waar de meeste wind stond. Behalve dat het hard waaide, kregen we ook de nodige regen te verduren. Al met al was het soms lastig vissen met de weerselementen. De vis liet zich ook niet van zijn beste kant zien. Heel veel “lijners”, maar weinig bijters. De steuren brachten aardig wat gewicht in de schaal, maar de zwaarste karper werd gevangen door Rob v.d. Plas. Hij wist hem te vangen met de vaste stok en de vis woog maar liefst 7,1 kg. De winnaar van vorig jaar, Arie Barendrecht, kreeg maar geen beet. In de laatste 2 uur kreeg hij 4 x een vis aan de haak, die slimmer was dan Arie. Alle vier de vissen schoten op het laatste moment van de haak. Zijn eindresultaat was een baarsje van 50 gram. Om 5 uur werd de eindstand opgemaakt. Tien mensen gingen gezellig wat eten in het bijbehorende restaurant, alwaar we ook de prijsuitreiking deden. Dolf was de winnaar met ruim 55 kilo en ontving € 30,- en een herinneringsstandaardje, Dennis van de Geest werd tweede met ruim 47 kilo en ontving € 20,- met bijbehorende standaardje en Hans Koppe werd derde met ruim 20 kilo en ontving € 10,- met een standaardje. Iedereen was er van overtuigd, dat we volgend jaar dit moeten herhalen met wellicht nog meer deelnemers..

UitslagNaamgewicht
1Dolf055.050
2D. van der Geest047.950
3H. Koppe020.400
4T. de Lange018.675
5R, van der Plas017.050
6W. Houweling010.900
7E. van der Vegt010.650
8N. de Vries009.050
9K. de Boer007.150
10L. Quak003.490
11A. Barendrecht000.000
200.315

Verslag uitgaansdag 2 Nieuwkoopse Plassen

Op donderdag 13 augustus stonden om 6.00 uur 10 koppels te trappelen van ongeduld om naar hun stek te varen op de Nieuwkoopse Plassen. Twaalf koppels, want 1 koppel, Ed v.d. Vegt en Theo de Lange, waren nog steeds onder weg. Bij het plaatsje Meie was de weg afgesloten en zij moesten een hele omweg maken, voordat ze uiteindelijk bij de gebroeders Hoogerwerf in Nieuwkoop aankomen. Gelukkig was er nog een bootje met een buitenboordmotor te huur en om 7 uur (i.p.v.) 6 uur konden zij dan uiteindelijk ook vertrekken. Toen ze eindelijk op hun stek aangekomen, stond de wind lekker in de rug en scheen het zonnetje heerlijk in het gezicht. De rest van de dag kon het niet meer verkeerd gaan, zou je zo zeggen. Helaas draaide de wind na ca. 2 uur en kwam de wind recht in het gezicht te staan. De golven sloegen bijna de boot in en van een duidelijke beetregistratie was al snel geen sprake meer. Toen de vis hen ook nog in de steek liet, was de dag compleet. Voor andere koppels leverde dit juist weer voordeel op. Zo kwamen het koppel Danny v.d. Ende en John de Lange in de luwte te liggen en de vis die toch al aanwezig was, liet zich van hun beste kant zien. Uiteindelijk wisten zij met een klein verschil van Ronald Jongenotter en Hans Endhoven, slechts 1200 gram, te winnen. Om 3 uur werden de hengels opgeruimd en kon de weegploeg aan de slag. Wim Thoen en Ton ten Have namen een groot deel voor hun rekening, waarvoor onze hartelijke dank. Om 4 uur was iedereen weer terug bij de gebroeders Hoogerwerf en kon de eindstand worden opgemaakt. Arie Barendrecht had weer voor de traditionele flessen wijn gezorgd en zo ging iedereen weer op weg naar huis, nadat het eremetaal onder de deelnemers zou worden verdeeld. Helaas was Wim Thoen vergeten namens Kubo Produkties de bekers te kopen. Deze zouden persoonlijk door Wim alsnog bij de prijswinnaars worden afgeleverd. Dit was dus zo’n dag, waarop vele dingen verkeerd konden gaan, terwijl de voorbereiding helemaal in orde leek te zijn. We gaan op herhaling op Prinsjesdag, dinsdag 15 september a.s.

UitslagNaam Koppelgewicht
1D. van der Ende en J. de Lange052.200
2H. Enthoven en R. Jongenotter051.100
3A. Langerak en R. Schuit036.200
4A. Barendrecht en J. van der Ende031.150
5R. Habets en J. Nadorp019.700
6W. Thoen en T. ten Have017.400
7T. de Lange en E. van der Vegt014.300
8E. Duyvesteijn en J. van der Hout012.400
9H. Bijl en A. Smit011.800
10P. van Rijn en J. Boonstra009.800
11W. Middendorp003.500
12E. en A. van der Wilik000.000
259.550

Verslag uitgaansdag 1 in Langeraar.

Op donderdag 2 juli 2015 voeren om 6.00 uur 7 boten de Langeraarse plas op. Evenveel boten als vorig jaar. Veel mensen denken, dat er in Langeraar nog steeds alleen kleine vis wordt gevangen en doen daarom niet mee. Theo de Lange en Leo v.d. Ende wisten dit jaar het tegendeel te bewijzen. Alle boten zochten de bekende stekken weer op om te kijken of er dit jaar wel brasem te vangen was. Al snel bleek dat het voornamelijk weer veel kleine vis was, dat er gevangen werd. Echter op de stek van Theo en Leo bleken wel brasems aanwezig te zijn. Geen knoerten van 2 kilo, maar zo’n 8 á 9 ons waren ze wel. Het sluisje stond open en zo stroomde er water van de ene plas in de andere. En juist die stroom zorgde ervoor, dat er veel grotere vis op de stek van Leo en Theo kwam.Het was werkelijk schitterend weer. De hele week was het al 30 graden of meer en deze dag was daarop geen uitzondering. De wind kon ook zijn draai niet vinden, want die dag veranderde de windrichting continue. Om 3 uur was die mooie dag al weer voorbij en werden de vangsten gewogen. Iedereen had genoten van het mooie weer met ook dit jaar weer wisselende vangsten. Onder genot van een biertje en een balletje werden de prijzen in de loods van Lek uitgereikt. Arie Barendrecht had weer voor de traditionele flessen wijn gezorgd en Schoenmakerij Nederpel (Tines) had de bekers beschikbaar gesteld. Hartelijk dank Tines. Vorig jaar was de wedstrijd gewonnen door Theo de Lange en Leo v.d. Ende en ook dit jaar wisten ze dit te herhalen. De wisseltrofee ging ook dit jaar weer naar wintsheul/Vlaardingen. Vorig de tweede en derde plaats moest, evenals vorig jaar een muntstuk de beslissing geven. Het koppel  Wim Thoen en Frits Kante en het koppel Piet van Rijn en Jelle Boonstra hadden exact hetzelfde gewicht, nl. 10.700 gram. Het muntje viel op de goede kant voor Wim Thoen en Frits Kante. Zij werden tweede.

UitslagNaam Koppelgewicht
1L. van der Ende en T. de Lange18.300
2W. Thoen en F. Kanten10.700
2J. Boonstra en P. van Rijn10.700
4H. Enthoven en R. Jongenotter05.890
5A. Barendrecht en J. van der Ende04.300
6R. Habets en J. Nadorp04.090
7W. Middendorp04.090
58.370

Verslag Koppelwedstrijd om de Arie Barendrechttrofee op zondag 14-06-2015

Op zondag 14 juni 2015 was het weer zo ver. De wedstrijd om de Arie Barendrechttrofee werd gehouden in de Wollebrand. Dit keer waren er 11 koppels, die om de felbegeerde titel en de mooie wisseltrofee gingen strijden. Helaas is het water in de Wollebrand getroffen door een goudvisherpesvirus. Dit virus treedt op na de paaitijd als de vissen al enigszins verzwakt zijn van het robuuste liefdesspel. Vorig jaar werden de giebels in de wateren rondom de Coldenhove en De Lier getroffen en nu was het de beurt aan de giebels in de Wollebrand. Altijd een triest gezicht als er zoveel dode vissen in het water ronddrijven. Gelukkig hadden het Hoogheemraadschap van Delfland en de gemeente Westland de nodige maatregelen getroffen na meldingen van sportvissers. Op zaterdag hadden de mannen van de gemeente al ruim 1500 kg dode vis uit het water verwijderd. De verwachtingen waren daarom niet al te hoog gespannen, maar de 22 deelnemers gingen toch vol moed aan de slag. Om 5 uur werd er geloot, voor Joop Koenders en Martin v.d. Toren 45 minuten later; zij hadden het juiste tijdstip van loten niet doorgekregen, maar dat bleek later geen probleem. Om 6 uur klonk het startsignaal en vlogen de voerkorven en de voerballen door de lucht. Ja, ook voerballen, want nu de grote giebels voor een groot deel ware gestorven, werd de vaste stok weer massaal ingezet. Gelukkig wisten de meeste koppels toch een visje te vangen, al waren de vangsten niet zo massaal als vorig jaar. Het moest nu vooral van de brasems en de blieken komen. Om 14.00 uur klonk het eindsignaal en kon de vis worden gewogen. Het winnende koppel wist met de vaste hengel maar liefst ruim 28 kg gevangen vis aan te bieden. Zij ontvingen de wisseltrofee uit handen van Arie Barendrecht, een herinneringsbeker namens de vereniging en een deel van het inleggeld. Heerlijk in het zonnetje konden we vervolgens genieten van een drankje en hopen volgend jaar weer een wedstrijd in de Wollebrand te kunnen organiseren

UitslagNaam Koppelgewicht
1H. Bijl en A. Smit28.030
2M. van der Toorn en J. Koenders16.195
3H. van der Ende en J. de Lange13.760
4N. de Vries en B. van Meekeren10.590
5H. Endhoven en R. Jongenotter10.320
6A. Barendrecht en A. van der Ende09.080
7W.en T. de Kok08.390
8T. de Lange en L. van der Ende06.865
9J. Kester en D. Docter05.200
10J. van der Ende en R. Flinterman00.650
11K. van Lier en R. Matai00.000